Kvalifikuotą kultūros vertybių restauravimą ir profesionalią priežiūrą galima užtikrinti tyrimų pagalba – kaupiant ir apibendrinant žinias apie restauruojamus objektus sudarančias medžiagas, jų senėjimą, tarpusavio sąveiką ir sąveiką su aplinka.
Kokybiškai atliekant restauravimo darbus reikalinga atlikti eilę tyrimų ir remiantis jų rezultatais tiksliai prognozuoti vertybių ilgalaikiškumą, jų išsaugojimo galimybės. Labai svarbu, kad tyrimų rezultatus ir medžiagose vykstančius pokyčius matytų visi prie restauruojamos vertybės dirbantys restauratoriai. Tai padeda restauratoriams suprasti tyrimo rezultatų ir konkretaus tiriamo objekto būklės sąsajas, restauracinio apdorojimo esmę, pasirinkti optimalų apdorojimo būdą. Taip pat išplečiamas ir restauravimo metodų tobulinimas, nes prieš imant naudoti naujas medžiagas būtina ištirti jų poveikį kultūros vertybėms ne tik jas apdorojant, bet ir joms senstant.
Lyderiaujantis mikroskopų gamintojas ZEISS aktyviai bendradarbiauja su kultūros vertybių restauratoriais visame pasaulyje ir teikia jiems inovatyvius sprendimus vertybių restauravimui. Kokybiškam darbui galima rinktis tiek tradicinius šviesinius mikroskopus, tiek elektroninius. Visi ZEISS mikroskopai turi galimybę rezultatus atvaizduoti išoriniame vaizduoklyje: monitoriuje, kompiuteryje ar planšetėje.
Apie šviesinius ir elektroninius mikroskopus, restauruojant vertybes, daugiau paskaityti galite tiekėjo svetainėje.
Turite klausimų? Kviečiame susisiekti:
Neringa Zeilia
Produktų specialistė