Sprendimai pramonei, Analitinė įranga, Laboratorinė įranga

Tyrimus mėgintuvėliuose keičia revoliucinė lašelių mikrofluidikos technologija

Atrandi-Biosciences-partner-inospectra

„Inospectra“ tapo oficialiu lietuvių startuolio „Atrandi Biosciences“ partneriu ir atstovu Baltijos šalyse. Biotechnologijų įmonė kuria ir vysto naujoviškus instrumentus, reagentus ir programinę įrangą, įgalinančius mokslo bei pramonės specialistus efektyviau atlikti sudėtingų biologinių mėginių analizę vienos ląstelės ar molekulės skiriamąja geba.

„Labai didžiuojamės galėdami atstovauti „Atrandi“ komandos kuriamas inovatyvias technologijas, kurios atveria visiškai naujas pritaikymo galimybes tiek mokslo, tiek pramonės srityse. Nekantraujame savo klientams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pasiūlyti aukščiausio lygio lašelių mikrofluidikos (angl. k. Droplet microfluidics) ir pusiau pralaidžių kapsulių (angl. k. Semi-Permeable Capsules (SPCs)) technologinę  įrangą, kuri neabejotinai paskatins ir prisidės prie naujų atradimų“, – teigia „Inospectra“ direktorius Dainius Vasiliauskas. „Atrandi“  komandos kuriamos technologijos suteikia precedento neturinčias didelio pralaidumo mėginių paruošimo ir analizės galimybes sekoskaitos, dirbtinio intelekto bei personalizuotos medicinos srityse.

Lašelių mikrofluidikos (angl. k. Droplet Microfluidics) technologija

Lašelių mikrofluidikos technologija pagrįsta reakcijos suskaidymu į pikolitro ir nanolitrų talpos vandeninius lašelius. Tokiuose lašeliuose gali būti izioliuojamos atskiros ląstelės arba molekulės tolesnei analizei. Tūkstančiai lašelių gali būti sugeneruoti per vieną sekundę, todėl galima atlikti didelio pralaidumo biologinių mėginių analizę.

Lašelių mikrofluidikos technologija jau įgavo pagreitį biologijos, biomedicinos ir biotechnikos moksluose ir spartina mokslinius tyrimus, kadangi leidžia pasiekti didžiausią – vienos ląstelės ar vienos molekulės – skiriamąją gebą.

Daugelis laboratorijų visame pasaulyje renkasi šią technologiją, kadangi ji išsiskiria: lankstumu – galima atlikti bet kokį molekulinį tyrimą, naudojant bet kokio tipo reagentą. Ekonomiškumu – maži kiekiai žymiai sumažina reagento sąnaudas, jautrumu – didelė vietinė koncentracija padidina aptikimo efektyvumą, greičiu – didelio pralaidumo atrankos patikra pagreitina duomenų rinkimą. Be to, milijonus ląstelių ar molekulių galima išanalizuoti per kelias valandas, o dėl kiekvieno lašelio tikslaus dydžio gauti patikimus ir atkuriamus rezultatus.

Lašelių mikrofluidikos technologija gali būti pritaikyta, atliekant tyrimus, apimančius reagento pridėjimo etapus, nustatant vienaląsčių sekas, ieškant antikūnų, analizuojant mikrobus, kuriant naujus vaistus, taip pat siekiant kontroliuoti sintetinę mikroaplinką.

Pusiau pralaidžių kapsulių (angl. k. Semi-Permeable Capsules (SPCs)) technologija

Pusiau pralaidžios kapsulės (SPCs) yra pažangi technologija, keičianti mikrofluidika pagrįstas kelių etapų darbo eigas. SPC sudarytos iš vandeninės šerdies, kurią supa hidrogelio apvalkalas. Apvalkalas veikia kaip selektyvi membrana, leidžianti laisvai keistis mažais reakcijos komponentais, išlaikant atskirų ląstelių ar didelių biomolekulių susiskaidymą.

Pusiau pralaidžios kapsulės yra pagamintos iš biologiškai itin gerai suderinamo polimero. Šias kapsules galima užšaldyti, atšildyti, centrifuguoti ir naudoti su daugeliu cheminių tirpalų. Tolesnės reakcijos milijonams pusiau pralaidžių kapsulių gali būti atliekamos masiniu būdu, kas suteikia galimybę atlikti didelio pralaidumo atrankos molekulinę analizę.

Daugelis laboratorijų visame pasaulyje renkasi šią technologiją, kadangi ji leidžia atlikti kelių etapų vienaląsčių tyrimus, išsaugant jų susiskaidymą ir kiekvieną reakciją darbo eigoje atliekant optimaliomis sąlygomis. Be to, ši technologija ne tik yra lengvai suderinama su įvairių tipų ląstelėmis ir biocheminėmis reakcijomis, sudaro puikias sąlygas ląstelių optimaliam augimui, kadangi leidžia lengvai pridėti maistinių medžiagų ir pašalinti atliekas, išlaisvinti nepažeistas nukleino rūgštis arba gyvas ląsteles, bet ir leidžia atlikti didelio pralaidumo vienos ląstelės atrankos tyrimus, naudojant masinius tyrimo metodus.

Pusiau pralaidžių kapsulių technologija gali būti pritaikyta, atliekant mikrobų DNR sekos nustatymą ir atliekant tyrimus su skystų kultūrų kolonijomis.

Pritaikymo sritys

Pažangaus atvaizdavimo dėka lašeliai gali būti skaičiuojami ir rūšiuojami pagal jų dydį, formą ar turinį. Fluorescencijos metodu pažymėtas tikslines molekulių ir ląstelių lašelius galima stebėti ir analizuoti realiu laiku. Šis metodas leidžia aptikti retas ląsteles ir molekules, kurios paprastai nėra matomos, atliekant tradicinę masinę analizę.

Atskirų lašelių ženklinimas unikaliais oligonukleotidais leidžia atlikti didelio pralaidumo atrankos analizę didelėms ląstelių ar molekulių populiacijoms. Šis metodas leidžia vienu metu analizuoti dešimtis tūkstančių lašelių vieno eksperimento metu ir pateikia išsamų biologinių procesų ar molekulinės sąveikos atvaizdą.

Lašelių mikrofluidikos technologija leidžia atlikti novatoriškus tyrimus ir gauti naujų įžvalgų apie individualias biologines sistemas. Lašelių generavimą, manipuliavimą ir analizę galima optimizuoti pasirinktose darbo eigose, siekiant padidinti darbo efektyvumą ir mėginių jautrumą, kartu sumažinant eksperimentams reikalingas išlaidas ir laiką.

„Atrandi Biosciences“ sprendimai

FLUX yra specializuotas pusiau pralaidžių kapsulių generavimo įrenginys

Išskirtinė pusiau pralaidžių kapsulių karta
iki 8 mėginių per paleidimą
40 minučių darbo eiga
nereikia mikrofluidikos fono

ONYX pilnas sprendimas, skirtas pusiau pralaidžių kapsulių ir tradicinių lašelių generavimui

Platforma, kuri palengvina lašelių generavimą ir modifikavimą. ONYX platforma sujungia pompas, mikroskopą, didelės spartos kamerą ir aukštos įtampos maitinimo šaltinį į lengvai naudojamą paketą, kuris yra pilnas sprendimas bet kuriai laboratorijai, norinčiai pritaikyti lašelių mikrofluidikos technologiją.

SPC arba lašelių generavimas
1 mėginys vienam bandymui
90-ties minučių darbo eiga
palaiko bet kokią mikroskysčių darbo eigą

STYX yra didelio pralaidumo atrankos platforma, skirta modernizuoti mokslinius tyrimus, kada sudėtingi biologiniai parametrai skatina pažangių funkcinių patikros galimybių poreikį.

Ji sklandžiai integruoja daugiaspalvę fluorescencijos analizę, keturias slėgines pompas ir lengvai naudojamą programinę įrangą į elegantišką ir kompaktišką dizainą, kuris įgalina patikimiausią fluorescencija aktyvuojamą lašelių rūšiavimo (angl. k. Fluorescence-Activated Droplet Sorting, FADS) įrenginį rinkoje.

STYX leidžia tūkstantį kartų padidinti atrankos efektyvumą, lyginant su lėkštelėmis pagrįstomis technologijomis. Darbuotojai per tą patį laikotarpį gali atlikti tūkstančius funkcinių tyrimų, o štai novatoriška įranga leidžia atlikti milijonus funkcinių tyrimų per kelias valandas.

Susidomėjote? Kviečiame susisiekti:

Mantas Kučinskas Inospectra produktų specialistas

Mantas Kučinskas
Produktų specialistas

  • +370 696 07369
  • mantas@inospectra.com