„V. A. Juvelyrika“ dirbtuvėse juvelyrės Agnės Vaicekauskaitės idėjos tampa realybe. Čia iš tauriųjų metalų kuriami ir gaminami iki pačių smulkiausių detalių apgalvoti juvelyriniai dirbiniai. Kantrumas, kruopštumas ir procese naudojamas Carl Zeiss mikroskopas menininkei padeda sukurti išskirtinius papuošalus.
Internetinės papuošalų parduotuvės asortimente vyrauja laiko patikrinta klasika ir elegancija, minimalizmas. Daugelis aukso ir sidabro juvelyrinių dirbinių yra inkrustuoti deimantais ir safyrais bei yra skirti išskirtinėms asmenybėms.
„Esu pradedančioji juvelyrė, vis dar mokausi šio amato, todėl su dideliu polėkiu ieškau savo stiliaus ir geriausių sprendimų“, – šypsodamasi pokalbį pradeda menininkė.
Pasidomėjus apie pirmąją patirtį su mikroskopais, menininkė prisiminė atvejį, kai apsilankė labiau patyrusio juvelyro dirbtuvėse. „Man labai pasisekė, kadangi turėjau išskirtinę progą iš arti stebėti kolegos darbą, naudojant Carl Zeiss mikroskopą ir jį asmeniškai išbandyti,“ – prisimena A. Vaicekauskaitė, – „Tapo akivaizdu, kad mūsų draugystė su ZEISS tęsis.“
„Ši patirtis leido dar kartą įsitikinti, jog juvelyrikoje labai svarbus yra aiškus matymas bei suprasti tikrąsias preciziškai tikslaus darbo galimybes, reikalingas kuriant išskirtinius kūrinius“, – teigia papuošalų kūrėja. Anot jos, patikima optika leidžia sudaryti geriausias darbo sąlygas, padeda pasiekti nepriekaištingų rezultatų, todėl kruopštumo reikalaujantis darbas įmanomas tik su kokybišku mikroskopu.
„Meistrui būtina atidžiai stebėti ir analizuoti kiekvieną savo veiksmą, judesį“, – teigia A. Vaicekauskaitė, – „Be abejonės, tai didelės kantrybės ir atsidavimo reikalaujantis procesas, tačiau jis leidžia preciziškai tiksliai pasiekti visapusišką papuošalo išbaigtumą.“
Darbe juvelyrė naudoja Stereo ZEISS Stemi 305 mikroskopą
Juvelyrę ši patirtis įkvėpė įsigyti kompaktišką ir ilgaamžį Stereo ZEISS Stemi 305 mikroskopą su reguliuojamu stovu, kuris yra idealiai pritaikytas graviravimo ir juvelyrikos dirbinių dizaino kūrimo poreikiams.
„Su šiuo mikroskopu vaizdą galima priartinti nuo 1 iki 5 kartų, jis tinka ruošti ir stebėti objektus nedidesnius nei 25mm, kai nereikalingas didelis vaizdo padidinimas, svarbus erdvinis matymas“, – apie įrangą pasakoja Carl Zeiss mikroskopų produktų specialistė Neringa Zeilia.
Pasak specialistės, mikroskopas ZEISS Stemi 305 taip pat turi reguliuojamą stovą. Jo aukštis gali būti užfiksuotas, o mikroskopo korpusas gali būti pakreipiamas visomis kryptimis į šonus, viršų arba apačią. „Šios galimybės labai palengvina prisitaikymą prie bet kokio darbo stalo arba stebimo objekto, suteikia puikias sąlygas laisvai dirbti rankomis“, – pasakoja N. Zeilia.
„Be to, su šiuo mikroskopu galima lengvai valdyti LED apšvietimą. Jis yra valdomas valdymo pulteliu, kuris prie stovo yra pritvirtinamas magneto pagalba. Jeigu yra reikalingas papildomas apšvietimas, ant stovo galima montuoti lentynėlę arba apšvietimą galima tvirtinti prie pačio mikroskopo korpuso“, – teigia Neringa Zeilia.
Įmonės „Inospectra“ specialistams pasirūpinus naujos įrangos pristatymu ir įrangos paruošimu darbui, juvelyrė jau pradėjo darbus su naujuoju ZEISS Stemi 305 mikroskopu. „Nauja mikroskopinė įranga tikrai viršija lūkesčius, be to mikroskopas yra neprilygstamas kainos ir kokybės santykiu“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijasi menininkė Agnė Vaicekauskaitė.