Laboratorinė įranga

Laboratoriniai spausdintuvai ir etiketės: kaip išsirinkti?

Laboratoriniai spausdintuvai ir etiketės

Laboratorijose dirbantys specialistai neretai susiduria su mėginių ženklinimo iššūkiais. Ranka užrašytos etiketės dažnai yra sunkiai įskaitomos, tad dėl klaidingai identifikuotų mėginių vėluojama atlikti tyrimus, tenka juos kartoti. Įprastos etiketės greitai atlimpa, išsitepa ar būna pažeistos dėl tyrimų aplinkos poveikio. Specializuotos etiketės yra puiki išeitis, norint pagerinti duomenų tikslumą, atsekamumą ir mėginių tvarkymo procesus.

Nuo ko pradėti, norint užtikrinti efektyvų ženklinimo procesą, ir į kokius svarbiausius aspektus atsižvelgti, renkantis profesionalią etikečių spausdinimo įrangą bei laboratorines etiketes, pasakoja „Inospectra“ produktų specialistė Neringa Zeilia.

Mėginių žymėjimui – aplinkos poveikiui atsparios etiketės

„Labai dažnai specialistai pasikliauja paprastomis etiketėmis, kurios nėra pritaikytos identifikuoti mėginius laboratorinių tyrimų aplinkos sąlygomis. Pavyzdžiui, tą patį mėginį dažnai tenka pakaitinti, atvėsinti, pavirinti ar pašaldyti, o tokie temperatūros svyravimai daro neigiamą įtaką etiketės patvarumui. Etiketės taip pat lengvai atlimpa arba tiesiog atšoka nuo grublėto, nelygaus ar kirsto paviršiaus. Taigi, pirmiausiai, vertėtų įsivertinti – tvarkant mėginius ir pavyzdžius laboratorijoje užtenka paprastų popierinių etikečių ar vis tik praverstų specializuotos etiketės.

Etiketės kriokonservavimui

Specialiai laboratorijoms sukurtos etiketės išlieka savo vietose ir yra atsparios ekstremaliam karščiui, šalčiui, trinčiai, cheminiams reagentams, tirpikliams, UV spinduliams. Taip pat turi daugybę kitų privalumų, kurie yra nepamainoma pagalba, atliekant tyrimus ar analizę. Pavyzdžiui, jos atlaiko indaplovės slėginį spaudimą, o tokiomis etiketėmis pažymėtus instrumentus galima sterilizuoti autoklavu.“

Kur galima klijuoti specializuotas laboratorines etiketes?

„Etikečių pritaikomumo galimybės neribotos. Esu mačiusi, kaip laboratorijos darbuotojai kūrybingai susikūrė individualią inventorinę sistemą su visa laboratorijos informacija, nes prietaisai dažnai naudojami už laboratorijos ribų. Besinaudojantys pažymėta įranga darbuotojai gali lengvai identifikuoti, kam ji priklauso ir juos sugrąžinti. Kitas panašus atvejis, kai darbuotojai susižymi savo vietas šaldiklyje. Na, o dažniausiai etiketės yra plačiai naudojamos diagnostinių, klinikinių tyrimų metu įvairių tipų mėginiams: biologiniams mėginiams, audinių mėginiams, ląstelių kultūroms, kraujo produktams, cheminėms medžiagoms.

laboratoriniu pavyzdziu zymejimas spalvomis

Etiketėmis taip pat gali būti žymima laboratorinė įranga – mikroskopai, centrifugos, šaldytuvai, šaldikliai, inkubatoriai, talpyklos, tūbelės, buteliukai, buteliai, jų kamšteliai. Dar galima žymėti įvairius chirurginius instrumentus, diagnostinę įrangą, identifikuoti  medicinos prietaisus, įrangą, jos komponentus. Svarbu akcentuoti ir tai, jog šiomis etiketėmis galima žymėti ir talpas, kuriose ilgą laiką saugojami biologiniai mėginiai, pavyzdžiui, laikomi kriogeniniai buteliukai, laikymo dėžės, jų laikymo lentynos. Šios etiketės sukurtos taip, kad atlaikytų šaldymą ypač aukštoje temperatūroje.“

Ką reikia žinoti, norint išsirinkti laboratorijai skirtą spausdintuvą?

„Pirmiausiai, reikėtų įsivertinti, kokie mėginiai bus identifikuojami, kokio kiekio, dydžio ir su kiek atvaizduotų elementų etikečių reikėtų. Išsiaiškinusi poreikį, iš karto galiu pasiūlyti tinkamus spausdintuvus, iš kurių galima rinktis. Pavyzdžiui, jeigu laboratorijoje yra poreikis spausdinti ypatingai didelį kiekį tų pačių etikečių – nuo 100 iki 1000 vienetų ar daugiau, arba reikalinga etiketė, susidedanti iš kelių elementų, kurią ketinama klijuoti ant kamštelio ir mėgintuvėlio šono, tada puikiai tiks stacionarūs etikečių spausdintuvai. Jeigu reikalingas paprastas žymėjimas bendrine informacija, verta apsvarstyti nešiojamą laboratorinį etikečių spausdintuvą.

Daugiausiai galimybių, žinoma, turi stacionarūs spausdintuvai. Su jais galima pagal savo norus ir poreikius susikurti individualų etiketės šabloną, pridėti brūkšninį kodą, QR kodą. Tai leidžia kuo geriau panaudoti ir pritaikyti patį prietaisą, kad jis dirbtų ir tarnautų juo besinaudojantiems darbuotojams.“

Koks nešiojamas spausdintuvas yra populiariausias?

„Populiariausi nešiojamų etikečių spausdintuvų modeliai yra Brady M210 ir Brady M211. Juos specialistai dažniausiai naudoja, kai ekspedicijos vietoje reikia žymėti mėginius, laiką, datą ir vietovę. Taip pat tie specialistai, kurie dirba su namuose esančiais pacientais, kuriems reikalingi kraujo tyrimai.

Etikeciu spausdintuvai laboratorijai ir atsparios etiketes

Mūsų klientai labiausiai juos vertina dėl universalaus pritaikymo ir galimybės lengvai ir greitai keisti kasetes darbo metu. Nešiojami etikečių spausdintuvai yra ne tik pakraunami, jiems nereikia kompiuterio, interneto ryšio. Šiuose spausdintuvuose rašalas neuždžiūva, naudojamos etikečių kasetės, kurių viduje yra temperatūrų kaitai atspari juosta. Taip pat, pakeitus kasetę, su tuo pačiu spausdintuvu atspausdintas etiketes galima klijuoti tiek ant instrumentų, tiek mėginių, pagal poreikį pasirinkti ir iš karto atspausdinti skirtingo dydžio etiketes.

Nešiojami etikečių spausdintuvai ne tik yra labai lengvi, greiti, bet ir patogiai valdomi. Juose etikečių dizaino šablonai kuriami, naudojant spausdintuve esančią klaviatūrą, kuomet ranka yra suvedamas tekstas ir pasirenkamos klaviatūroje esančios ikonos. Spausdintuve galima turėti išsisaugojus keliasdešimt skirtingų rūšių etikečių, kurias sudaro dveji elementai. Pavyzdžiui, jeigu darbo vietoje dirba keletas žmonių, tai kiekvienas darbuotojas pagal savo darbo metodiką gali įsidėti jam reikalingą etikečių kasetę ir klijuoti norimą etiketę.

Jeigu informaciją norima pateikti QR kodu, rekomenduočiau rinktis panašų nešiojamą spausdintuvo modelį, tačiau jame visa reikalinga informacija suformuojama kitu būdu – naudojant visiškai nemokamą mobiliąją programėlę.“

Automatinis etiketės duomenų išsaugojimas ir atpažinimas

„Stacionarūs ir nešiojami etikečių spausdintuvai išsiskiria unikalia technologija, kurios dėka, vos įdėjus etikečių kasetę į prietaisą, spausdintuvas automatiškai atpažįsta, kokio diametro, kokių išmatavimų yra įdėta etiketė, kurią norima atspausdinti. Šios technologijos dėka galima atspausdinti iš anksto nustatytą tekstą, ikonas. Specialistas nepraranda pačios etiketės duomenų, jam nereikia kas kartą spausdintuvo kalibruoti, nes visa informacija jau yra išsaugota ir atpažįstama.

Stacionariame spausdintuve, pakeitus etikečių ruloną, įdėjus naują juostelę, jis automatiškai persikalibruoja ir jau pati pirmoji pasirodžiusi etiketė išlenda tokia, kokios norite. Vadinasi, kiekvieną kartą sutaupoma, nes maksimaliai išnaudojama sunaudojama spausdinama medžiaga.“

Mūsų etikečių spausdintuvai yra ne tik kokybiškas, bet ir labai ekonomiškas sprendimas. Nešiojamo etikečių spausdintuvo išlaikymui reikalingas tik įkrovimas, o štai stacionaraus – nėra papildomų išlaikymo kaštų, išskyrus, žinoma, sąnaudines medžiagas, tokias kaip etikečių rulonas ir rašalas. Pasibaigus kasetėms arba rulonui, klientui užsisakius naujus, pristatome juos vos per savaitę. O štai rašalas yra neuždžiūvantis – spausdintuvu laboratorijos darbuotojai galės naudotis ir juo spausdinti etiketes net po 2-3 mėnesius trukusių vasaros atostogų.

Mūsų klientams – išskirtinės sąlygos

„Mes stengiamės, kad klientai būtų visiškai įsitikinę savo sprendimu – siūlome nemokamai išbandyti demonstracinius etikečių spausdintuvus. Juos atvežame į pasirinktą vietą, leidžiame patiems išbandyti spausdintuvą, aprodome atspausdintas pavyzdines etiketes ir leidžiame jas atsispausdinti patiems. Išsirinkus patinkantį etikečių spausdintuvo modelį ir etikečių kasetes, pasirūpiname logistika ir jį pristatome, suorganizuojame pilnus darbuotojų apmokymus, teikiame serviso ir aptarnavimo paslaugas.“

Susidomėjote? Susisiekite!

Neringa

Neringa Zeilia
Produktų specialistė

  • +370 37 280702
  • neringa@inospectra.com
Laboratorinės etiketės ir spausdintuvai

Susijusios naujienos